Internetowe targowisko w Twojej okolicy
Patronite
 

Jajka zielononóżki kuropatwianej

Cena: 15zł za 10 szt

Jajka od zielononóżki kuropatwianej, 10 sztuk - chów ekstensywny, naturalny - bez stosowania hormonów, sterydów, antybiotyków i innych paskudztw... NIE WYSYŁAM.
Więcej info na www.hodowlazielononozki.pl.

5 POWODÓW ABY JEŚĆ 3 JAJA CODZIENNIE
1. Wpływają na rozwój zdrowego mózgu
Żółtka jaj zawierają ogromną ilość choliny, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego mózgu, a w szczególności podczas rozwoju mózgu noworodków i płodów. Kiedy jajka są obecne w diecie kobiety ciężarnej, ich spożycie poprawia rozwój i funkcjonowanie mózgu nienarodzonego jeszcze dziecka.
2. Chroni kości
Witamina D jest niezbędna do wchłaniania wapnia i odpowiada za zdrowie kości. Brak witaminy D zwiększa zatem ryzyko osteoporozy lub innych problemów z nimi związanymi. Witamina D występuje tylko w kilku rodzajach pożywienia i dlatego często pojawiają się jej niedobory. Kiedy ludzie nie są wystawieni na bezpośrednie działanie słońca, szczególnie zimą, cierpią na jej niedobór. Jajka są naturalnym źródłem witaminy D.
3. Zapobiegają niedoborowi żelaza
Najczęstszymi objawami niedoboru żelaza we krwi są: drażliwość, zmęczenie i bóle głowy. Już dwa duże jaja potrafią dostarczyć człowiekowi aż dwa miligramy żelaza. Jeśli regularnie jesz jajka, zawartość żelaza w Twojej krwi znacznie się zwiększy.
4. Chroni wzrok
Żółtka są pełne luteiny. Jest to rodzaj karotenoidu, który zapobiega zwyrodnieniu plamki żółtej, czyli głównej przyczyny ślepoty. Luteina możemy spotkać również w zielonych warzywach liściastych, ale znacznie lepiej nasz organizm wchłania ją z żółtek jaj. Żółtka zawierają także dużo zeaksantyny, przeciwutleniacza, który chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym.
5. Pomagają w odchudzaniu
Jajka podczas jedzenia dają poczucie pełnego żołądka, a to pomaga nam ograniczyć spożycie kalorii w ciągu dnia. Co z tego wynika? Jedząc jajka chudniemy. Jajka są bogate w białka, które zwiększają poziom energii i zapobiegają wysokiemu poziomowi cukru we krwi, a także insuliny.

Dlaczego jajka z chowu naturalnego są droższe?
Główny wpływ na wyższą cenę ma ich nieprzemysłowy sposób produkcji, a w szczególności:
1. Kilkukrotnie dłuższy w porównaniu do konwencjonalnego okres hodowli
2. Mniejsza obsada w kurniku
3. Trzykrotnie wyższa cena paszy
4. Zapewnienie zielonych wybiegów obsianych ziołami i roślinami motylkowymi (koniczyna, lucerna, łubin, wyka, pokrzywa) krwawnik).krwawnik, (min. 4m2 na 1szt.)
5. Więcej pracy przy produkcji urozmaiconego menu

HODOWLA NADZOROWANA PRZEZ INSPEKTORA WETERYNARYJNEGO W NOWEJ SOLI.

Popatrz na inne moje ogłoszenia. 

Telefon: 531999212

Adres: 67-106 Zakęcie, Polska


Tagi:

Ten produkt nie ma jeszcze ocen.

Zaloguj się, żeby ocenić tę ofertę lub skontaktować się ze sprzedającym.